Gmina Kunice

Aktualności aktualnosci

Likwidacja dzikiego wysypiska śmieci we wsi Grzybiany

Likwidacja dzikiego wysypiska śmieci we wsi GrzybianyInformujemy, że w 2017r. Gmina Kunice usunęła dzikie wysypisko we wsi Grzybiany. Likwidacja dzikiego wysypiska śmieci odbyła się na koszt podatników. Kwota jaką wydano wynosi 7.309,90 zł. Dzikie wysypisko było zlokalizowane w pasie drogi gminnej numer 436 biegnącej od wsi Grzybiany do Rogoźnika – obok nieczynnego składowiska odpadów w Grzybianach.

Informujemy, że wszystkie odpady można przekazać w ramach zbiórek akcyjnych, zwracamy się jednocześnie z apelem o zgłaszanie zauważonych przypadków nielegalnego pozbywania się odpadów na terenie gminy.

Czytaj więcej: Likwidacja dzikiego wysypiska śmieci we wsi Grzybiany

Ostrzeżenie meteorologiczne

OSTRZEŻENIE NUMER 305/I/2017 - GĘSTE MGŁY, MGŁA OSADZAJĄCA SZADŹ, OBLODZENIE / GOŁOLEDŹ, OPADY MARZNĄCE
Stopień zagrożenia: 2
Ważność: od godz. 15:00 dnia 19-12-2017 do godz. 11:00 dnia 20-12-2017
Obszar: województwo dolnośląskie, lubuskie, opolskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie.
Przebieg: Prognozuje się występowanie gęstych mgieł ograniczających widzialnośc pozioma do 100-200 m, które jednocześnie będą osadzać szadź w rejonie mostów, wiaduktów, estakad, w pobliżu zbiorników wodnych i terenów zalesionych. Mogą występować mgły lodowe. Dodatkowo będą występować lokalne oblodzenia mokrych i wilgotnych dróg oraz chodników, jak również początkowo na zachodzie kraju mogą występować niewielkie opady marznącego deszczu ze śniegiem lub mżawki.
Skutki: awarie i uszkodzenia napowietrznych linii przesyłowych; łamanie gałęzi i drzew; oblodzenie i awarie napowietrznych linii przesyłowych; śliskie powierzchnie dróg i chodników; utrudnienia komunikacyjne; utrudnienia komunikacyjne występujące na dużym obszarze; zjawisko gołoledzi; zmniejszona widoczność obejmująca duży obszar.

Podkategorie

  • news
    Liczba artykułów:
    295